0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
بررسی و مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

بررسی و مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

کسانی که شناخت کوچکی از اکوسیستم و دنیای اطراف خود دارند، فکر می‌کنند که در دنیای تکنولوژی و پیشرفته امروزی که محاسبات و فناوری حرف اول را می‌زند صرفاً شرکت‌هایی مثل شرکت آمریکایی اپل می‌توانند در زمینه طراحی و تولید سامانه‌های چندوجهی در بازار تکنولوژی‌های پیشرفته خدمتی برای ارائه داشته باشند اما درصورتی‌که به‌هیچ‌وجه این‌طور نیست! زیرا تجهیزات الکترونیک اپل از قبیل گوشی‌های هوشمند و سایر تولیدات الکترونیک این شرکت دستگاه‌های همگام‌سازی شده و مرتبطی هستند و یک حساب کاربری در فضای ابری همه این دستگاه‌ها را به کنترل خود درآورده و مدیریت می‌کند.

اما غول صنایع الکترونیک آمریکا اپل تنها شرکتی نیست که به تولید تجهیزات مرتبط و چندبعدی زده پرداخته است و شرکت چینی شیائومی نیز دارای این تکنولوژی پیشرفته بوده و می‌تواند مجموعه‌ای از دستگاه‌های متصل به یکدیگر با مدیریت فضای ابری سایبری را طراحی و تولید نماید.

شیائومی در طول زمان توانسته بر روی اکوسیستم 360 درجه‌ای محصولات خود کارکرده و قطعاً شیائومی کمپانی ای است که در برخی موارد ممکن است حتی از اپل در تکنولوژی پیشرفته‌تر نیز باشد. بحث درباره دستگاه‌هایی است که خدمات بسیار فراتر از تلفن‌های هوشمند به شما ارائه می‌کنند. دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی نیز ازاین‌دست وسائل کاربردی پیشرفته می‌باشند که امروز قصد داریم به بررسی و مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H بپردازیم.

نمونه دو دستگاه تصفیه هوا شیائومی

بررسی دلیل تولید دستگاه تصفیه هوا توسط شرکت چینی شیائومی

 

دستگاه‌های تصفیه هوا لزوماً همه مشکلات زندگی ما را حل نمی‌کنند اما اگر به تنفس خود و سلامت ریه خود و خانواده‌تان در منزل اهمیت می‌دهید و قصد دارید هوای محلی که در آن کار و زندگی می‌کنید را تمیز نگه دارید می‌توانید از دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی استفاده نمایید.

باتوجه‌به اعلام آژانس حفاظت از محیط‌زیست جهانی یکی از بهترین راه‌ها برای بالا بردن کیفیت هوای درون منزل و راحت شدن از شر منابع آلاینده استفاده از دستگاه تصفیه هوای شیائومی می‌باشد. ضمن اینکه تهویه فضاهای اطراف ما نیز با هوای پاک‌سازی شده در فضای باز می‌تواند به کمک دستگاه تصفیه هوای شیائومی انجام شود.

 این در حالی است که دستگاه‌های تصفیه هوا می‌توانند آلاینده‌های موجود در هوا را تا حد مشخصی کاهش دهند اما امکان ازبین‌بردن کامل آن‌ها وجود ندارد. همچنین این دستگاه‌ها نمی‌توانند گردوغبار و شوره و سایر ذرات درون هوا که در اطراف شما می‌نشیند را دقیق پاک‌سازی کنند.

اما دستگاه تصفیه هوا شیائومی دارای فیلتر هوا است و ذرات ریز مانند دود و گردوغبار و شوره حیوانات خانگی و گرده‌ها را بسیار خوب از بین می‌برد. همچنین مبتلایان به آلرژی و بیماری‌های تنفسی نیز مانند آسم و ... نیز در هنگام استفاده مستمر از این دستگاه متوجه کاهش علائم بیماری خواهند شد.

یک دستگاه تصفیه هوای شیائومی در حال کار و متصل به برق در داخل منزل

یک دستگاه تصفیه هوای شیائومی در حال کار و متصل به برق در داخل منزل

 

مقایسه شکل ظاهری دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

قصد داریم در این بخش هر دو دستگاه را به جهت مقایسهتصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H در زمینه طراحی بدنه بیرونی بررسی کنیم. دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی دارای ظاهری استوانه‌ای و سفیدرنگ هستند که ویژگی بدنه آن‌ها این است که از یک استوانه مکعبی ایستاده با لبه‌های مانند ربع دایره تشکیل شده است. بخش پایینی در هر دو دستگاه دارای سوراخ‌های ریز و گرد می‌باشند که از فاصله دو سانتی متری چهار لبه پایینی دستگاه تا شش الی هفت سانتی‌متری نمایشگر دستگاه به‌صورت دورتادور کشیده است.

البته دستگیره پشتی دستگاه که محل خروج فیلتر است در هر دو دستگاه شیائومی مشابهت دارد اما بخش‌های سوراخ شده در دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro در قسمت پایینی بدنه در تمام بخش‌ها قرار گرفته است. شیائومی برای شکیل‌تر شدن دید ظاهری دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro H سوراخ‌ها را از لبه‌های گرد پایینی چهار طرف حذف کرده است. همچنین سایر سوراخ‌ها را نیز در دورتادور درپوش خروجی فیلتر در قسمت پشتی دستگاه را کامل حذف نموده است. این نشان می‌دهد که شرکت شیائومی به جذابیت ظاهری دستگاه‌ها بسیار اهمیت می‌دهد.

یک دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro در حال کار در اتاق نشیمن

 

مقایسه ابعاد و وزن دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

ابعاد دستگاه تصفیه هوا Pro طبق اندازه‌گیری 31x80x32 سانتی‌متر می‌باشد و دستگاه تصفیه هوا Pro H نیز دارای 38.8x22.5x22.5 مساحت است و این اندازه‌گیری نشان می‌دهد که در میزان ابعاد نیز مساحت سطح دستگاه تصفیه هوا شیائومی Pro 79360 سانتی‌متر مربع بوده و دستگاه تصفیه هوا شیائومی Pro H 19642 سانتی‌متر می‌باشد که در میزان ابعاد طبیعتاً Pro بزرگ‌تر از Pro H ساخته شده.

این نشان می‌دهد که شرکت شیائومی سعی در استفاده از تکنولوژی کوچک‌سازی دستگاه‌ها دارد و قطعاً در نسخه‌های بعدی سیاست کوچک‌سازی را در طراحی و تولید قطعاً حفظ خواهد نمود. وقتی ابعاد را در مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H در نظر می‌گیرید بایستی به کارکرد هم حتماً توجه نمایید.

همچنین وزن دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro 9500 گرم است اما وزن دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro H 9600 گرم می‌باشد. اختلاف وزن جزئی هر دو دستگاه نشان می‌دهد که با وجود تمرکز شرکت شیائومی بر کوچک‌تر سازی، اما شرکت در کم‌کردن وزن مواد بکار رفته در تولید دستگاه‌ها شیائومی خیلی موفق عمل‌نکرده است. زیرا اختلاف وزن در هر دو دستگاه فقط 100 گرم می‌باشد.

نمایی از دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro در مرکز اتاق‌خواب برای مکش مرکزی‌تر هوا

 

همچنین در سایر بخش‌های بدنه هر دو دستگاه دارای یک ورودی دایره‌ای به نام درایو هستند. ای قسمت همراه با فن در نظر گرفته شده است و محل ورود هوا به داخل درایو محسوب می‌شود و در بخش فوقانی هر دو دستگاه تعبیه شده است. بخش فوقانی در هر دو دستگاه بدون تغییر توسط شیائومی باقی‌مانده است. همچنین بدنه این محصول متریالی از جنس پلاستیک ABS دارد که از مقاومت بالایی در برابر ضربه و سایش و حلال‌ها و سایر صدمات برخوردار است.

تفاوت‌های منوی نمایشگر دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

منوی نمایشگر دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro بدون حسگر لمسی بوده و فقط امکان نمایش وضعیت هوا و اتصال به وای‌فای را دارد اما در نمایشگر دستگاهتصفیه هوای شیائومیPro H منوی نمایشگر به این شکل نیست و قابلیت لمسی نیز به نمایشگر اضافه شده است زیرا که امکان تعامل بیشتری را بین کاربر و دستگاه برای کنترل وضعیت فراهم می‌آورد. سنسورهای لمسی OLED دایره‌ای در نمایشگر دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro H از دقت بالایی برخوردار هستند.

اندازه‌گیری قدرتمند دما و رطوبت بخشی از امکانات این نمایشگر می‌باشد. همچنین وضعیت‌های رنگی نیز قسمت دیگری از ویژگی‌های نمایشگر نسبت به نمایشگر دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro می‌باشد که در رنگ‌های سبز و قرمز و نارنجی وضعیت هوا را دسته‌بندی می‌کنند. از دیگر مزایای سنسورهای نمایشگر دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro H می‌توان به نمایش میزان شاخص آلودگی و تشخیص میزان ذرات معلق در هوای اطراف نیز اشاره نمود.

نمایی از رنگ‌بندی فیلتر هوای دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی

 

تفاوت فیلتر هوای تعبیه شده در دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

هر دو دستگاه از فیلتر هوا 3 لایه HEPA استفاده می‌کنند اما فیلتر هوا دارای رنگ‌بندی‌ها و لایه‌بندی‌ها گوناگون است. فیلترهای هوای 3 لایه HEPA چهار رنگ دارد. این فیلتر توان تقریبی فیلترینگ 100% هوای ورودی را دارد و آن را تصفیه می‌کند. فیلتر هوای HEPA به دلیل تصفیه کردن قوی ذرات ورودی هوا از آلاینده‌ها و ذرات ریزگرد و غبار، برای افراد مبتلا به آلرژی و آسم و سرفه و همچنین کسانی که مشکل (خس‌خس سینه) دارند بسیار سودمند می‌باشد.

در واقع ذرات ریز به دلیل وجود فیلتراسیون قدرتمند در هر دو دستگاه از سه‌لایه فیلتر متفاوت عبور می‌کنند. در هر لایه فیلترینگ متفاوتی بر روی ذرات ورودی هوا انجام می‌شود. اولین لایه، ذرات ورودی بزرگ را فیلتر می‌کند و دومین لایه فیلتر HEPA درجه 13 H است که قادر به فیلترینگ ذرات ریز با قطر تقریبی 0.3 میکرون می‌باشد. مانند ذرات دود و گرده و باکتری‌هایی که عامل بیماری‌زا هستند.

سومین لایه نیز به دلیل داشتن بافت کربنی فرمالدئید می‌تواند مواد مضر شیمیایی (بد بو) را به خودش جذب کند. همچنین در مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H میانگین زمان مصرف فیلتر نزدیک به 15 ماه است. این میزان زمان برای استفاده از دستگاه تصفیه هوا بسیار به‌صرفه و اقتصادی می‌باشد، یعنی حداقل یک سال کامل از آن استفاده می‌نمایید.

عملکرد و شیوه مکش و تصفیه هوا توسط دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی

 

مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H در توانایی و عملکرد کلی

 

موتور دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro صرفاً می‌تواند در حالت توربو قرار می‌گیرد. استفاده از حالت توربو صرفاً در طی روز مناسب می‌باشد اما در شب سروصدای زیادی به وجود می‌آورد و شما مجبور هستید آن را روی یک درجه ضعیف‌تر تنظیم کنید تا صدای آن شما را اذیت نکند. همچنین این دستگاه 60 متر مربع را (با دارا بودن 500 متر مکعب حجم هوا اطراف خود) تصفیه می‌کند و ازاین‌رو از قدرت تصفیه بالایی در حجم زیاد برخوردار است. درعین‌حال حالت اتوماتیک دستگاه مشکل سروصدا را نیز می‌تواند پوشش دهد.

در مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro باPro H به این نتیجه می‌رسیم که دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro H موتور قدرتمندتری نسبت به دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro دارد، زیرا از یک موتور قدرتمند براشلس کربنی قوی برخوردار است و صدای کمتری در حین کار تولید می‌کند. وجود موتور قدرتمندتر در دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro H یک دستاورد مهم در کارنامه طراحی دستگاه‌های تصفیه هوای شیائومی می‌باشد. این توجه قوی شرکت شیائومی نسبت به کیفیت موتور دستگاه نشان می‌دهد که شیائومی تمرکز طراحان خود را بر روی طراحی و تولید موتورهای قوی‌تر و بی‌سروصداتر معطوف نموده است.

شیائومی قابلیت استفاده هم‌زمان اعضای خانواده از دستگاه تصفیه هوا را در هنگام طراحی در نظر گرفته است. شما و خانواده‌تان می‌توانید با نصب نرم‌افزار اندروید بر روی موبایل هوشمند خود به‌صورت اختصاصی دستگاه تصفیه هوا را از راه دور کنترل نمایید. همچنین قابلیت دستور صوتی نیز بر روی این دستگاه فعال است. دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro H توان تصفیه هوا به شعاع 70 مترمربع را نیز دارا می‌باشد و مصرف برق آن نیز 240 ولت است، درصورتی‌که مصرف برق دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro 230 ولت می‌باشد.

بررسی نظرات مشتریان

 

بررسی نظرات مشتریان ایرانی مصرف‌کننده برای مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H

 

بر طبق آمارهای اخذ شده از مصرف‌کنندگان در مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H محبوبیت کارایی و عملکرد دستگاه Pro دارای نمره 4 و دستگاه Pro H دارای نمره 4.2 از 5 می‌باشند. همچنین در حوزه کیفیت ساخت نیز کاربران به دستگاه Pro نمره 4.1 و به دستگاه تصفیه هوای شیائومیPro H نمره 4.4 از 5 نمره داده‌اند.

برای مقایسه تصفیه هوای شیائومی Pro با Pro H در حوزه امکانات و قابلیت‌ها نیز دستگاه Pro نمره 3.8 و دستگاه Pro H نمره 4.1 را از مجموع 5 نمره کسب نموده است. در خصوص طراحی و زیبایی نیز دستگاه Pro نمره 4 را از نظر کاربران دریافت کرده و دستگاه Pro H نیز نمره 4.4 را به خود اختصاص داده است.

اما در زمینه ارزش خرید باتوجه‌به آمار شرکت‌کنندگان موجود در نظرسنجی‌ها ارزش خرید دستگاه Pro 3.9 و ارزش خرید دستگاه تصفیه هوای شیائومی Pro H 3.8 ارزیابی شده است. این مطلب نشان می‌دهد که اغلب مردم می‌توانند دستگاه‌های ارزان‌قیمت‌تر را تهیه نمایند.

مشاوره و پشتیبانی