0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
نقد و بررسی Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

 

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro، نسل جدیدی از تصفیه‌کننده‌های هوا!

شرکت سازنده‌ی چینی شیائومی همواره یکی از برترین شرکت‌های دنیا در زمینه‌ی تولید تصفیه‌کنندگان هوای قدرتی و کارآمد بوده است. تلفیق تصفیه‌کنندگان هوا با آخرین پیشرفت‌های تکنولوژی دنیا، یکی از گام‌های تحسین‌برانگیز این کمپانی خوش‌نام بوده است. همه‌ی ما تقریبا شیائومی را با محصولاتی خوش‌قیمت و باکیفیت می‌شناسیم. دیگر چه بهتر از این‌که شما یک تصفیه‌کننده‌ی هوا را با کیفیت تصفیه‌کننده‌های برتر دنیا داشته باشید، آن هم با قیمتی بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی؟!

شیائومی این بار Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro را به بازار معرفی کرده! یک تصفیه‌کننده‌ی شکیل، زیبا و باکیفیت که تمامی انتظارات شما را از یک تصفیه‌کننده‌ی خوب فراهم می‌سازد و مکمل سبک شیک و مدرن منزل شما خواهد بود. شیائومی قبل از معرفی Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro، برادر بزرگ‌تر آن یعنی Xiaomi Smart Air Purifier Pro را به بازار معرفی کرده بود؛ که آن هم سهم خوبی از بازار را متوجه خود ساخت و فروش تقریبا خوبی داشت. با هم نگاهی به مقایسه‌ی این دو دستگاه می‌اندازیم:

(تفاوت ابعاد و کیفیت فیلتر این دو دستگاه را مشاهده می‌کنید.)

 

 • مقایسه‌ای از Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro و Xiaomi Smart Air Purifier Pro را همراه هم بخوانیم:

- محیط پوششی هر دو دستگاه، برابر با 35 – 60m² است. هر دو می‌توانند اتاقی با ابعاد برابر را پوشش دهند و از این نظر، هیچ یک بر دیگری برتری ندارد.

- حال به بازده پوششی دو دستگاه می‌رسیم؛ که در هر دو دستگاه برابر با 166m²/h است و از این نظر هم هیچ کدام از این دو دستگاه نمی‌توانند بر دیگری پیروز شوند.

- وقتی این دو دستگاه را از نظر میزان دهش هوای پاک (CADR) بررسی می‌کنیم، متوجه می‌شویم که نسخه‌ی Pro و 4 Pro هر دو می‌توانند ذرات معلقی برابر با 500 m³/h را از محیط جذب کنند. اما وقتی پای ذرات فرمالدئید به میان می‌آید، نسخه‌ی پرو تنها می‌تواند 70 m³/h از ذرات فرمالدئید را جذب نماید. در این زمینه، توانایی نسخه‌ی 4 پرو بر برادر خود می‌چربد و به 200 m³/h می‌رسد.

- از نظر میزان تولید صدا در محیط هم، نسخه‌ی 4 پرو یک سر و گردن از برادر خود بالاتر است. این دستگاه تنها 34 – 65 دسی‌بل صدا تولید می‌کند. حال آن‌که نسخه‌ی پرو 34 – 69 دسی‌بل می‌رسد.

- هر دوی این دستگاه‌ها دارای سنسور PM 2.5 هستند.

* سنسور پی‌ام 2.5 (PM 2.5 Sensor) چیست؟

سنسور پی‌ام 2.5 یا همان PM 2.5 Sensor می‌تواند ذرات معلق را با کمک مقدار پراکندگی نور آن‌ها شناسایی و شمارش نماید. وقتی هوا از محفظه‌ی تشخیص ذرات معلق عبور می‌نماید، این سنسور پرتوی لیزری را بر آن‌ها می‌تاباند که روی ذرات پراکنده پخش می‌شود و موجب شناسایی این ذرات و مشخصات آن‌ها می‌شود. گاهی دو سنسور مورد استفاده قرار می‌گیرد تا کیفیت هوای درون اتاق و خارج از آن بررسی و کنترل شود.

 

(مزایای Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro)

چرا باید Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro را بخرید!

شیائومی طراحی Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro را به گونه‌ای انجام داده است که دستگاه هم قدرت بالاتری در حذف ذرات معلق در هوا از خود نشان دهد؛ و هم بتواند میزان ذرات فرمالدئید موجود در هوا را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

فیلتر Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro در مقایسه با تصفیه‌کننده‌های پیشین این برند، بیش از پنج برابر قدرت بالاتری از خود نشان می‌دهد. جذب بالای ذرات معلق در این دستگاه، موجب می‌شود که Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های انتخابی برای تضمین سلامت هوای اتاق باشد.

(دلایلی که ثابت می‌کند باید یک Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro را در اتاق داشته باشید!)

 

 • این دستگاه می‌تواند در هر دقیقه تا حدود 8330 لیتر هوای پاک را در هوا آزاد نماید. به این شکل، بازده CADR دستگاه در حذف ذرات معلق در هوا، به حدود 500 مترمکعب در ساعت می‌رسد.
 • همین بازده CADR را برای حذف ذرات فرمالدئید بررسی می‌کنیم. بازده CADR فرمالدئید دستگاه حدود 200 مترمکعب در ساعت است؛ که باعث می‌شود این دستگاه 185 درصد بیش از نسخه‌های معرفی‌شده‌ی پیشین این برند، در پاکسازی هوای اتاق موثر باشد.
 • و اما می‌رسیم به محیط تحت پوشش این دستگاه، که باعث می‌شود Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro برای تصفیه‌ی یک اتاق 60 مترمربعی کاملا مناسب و کارآمد باشد.
 • از کاربرد تخصصی Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro برای تصفیه‌ی هوا بگذاریم؛ می‌رسیم به ساختار و طراحی جدید و مدرن این دستگاه. شیائومی در این مدل توجه زیادی به بخش بالایی دستگاه نشان داده و تمام خلاقیت خود را روی آن به کار بسته! این غول تکنولوژی چینی تیغه‌های بالای دستگاه‌ها را به شکلی ایمن ساخته است؛ که در هنگام نیاز به پاکسازی دستگاه، به راحتی بتوان به درون آن دسترسی پیدا کرد. بعلاوه ساختار بخش بالایی دستگاه، عملا نگهداری از آن را ساده‌تر کرده، جلوی آلوده شدن دستگاه را می‌گیرد.
 • این دستگاه هم قابلیت اتصال به وای‌فای را دارد، هم با چرخش 360 درجه‌ی سه‌بعدی، به پخش و توزیع برابر هوای پاک در اطراف اتاق کمک می‌کند.

(نگاهی به صفحه OLED این مدل می‌اندازیم.)

 

 • با تلفن همراه خود، Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro  را کنترل کنید!

همان‌طور که در شکل بالا مشاهده می‌کنید، نمایشگر کوچک OLED دستگاه به شکلی طراحی شده که هم می‌توانید اتصال وای‌فای دستگاه را نظاره کنید؛ آن را به تلفن همراه هوشمند خود متصل نمایید و با کمک برنامه‌ی درون گوشی خود، آن را کنترل کنید.

 

 

 

متون نوشته شده بر روی عکس‌ها (158 کلمه)

 • نسل جدید تصفیه‌کننده‌های هوا
 • دارای صفحه نمایش OLED
 • قیمتی بسیار پایین در عین کیفیت بسیار بالا
 • مطابق با آخرین تکنولوژی تصفیه‌کننده‌های هوا
 • تضمین قدرتی بالا در پاکسازی هوای محیط
 • قابلیت حذف فرمالدئیدها از هوا
 • توانایی استثنایی در حذف و فیلتراسیون ذرات معلق هوا

سایر مشخصات و خصوصیات تصفیه‌کننده‌ی هوا 4 پرو شیائومی

 • جذب درصد قابل توجهی از ذرات مضر هوا
 • ساخت 8330 لیتر هوای پاک در هر دقیقه
 • بازدهی 183 درصد بالاتر از محصولات فیلتراسیون هوای پیشین از این برند
 • مناسب برای اتاق‌هایی تا حداکثر ابعاد 60 متر مربعی

- تفاوت بین فیلتر تصفیه‌کننده‌ی 4 پرو شیائومی را با نسخه‌ی پرو مشاهده می‌‌کنید.

محیط پوششی: 35-60 متر‌مربع

بازده: 166 متر مربع در ساعت

فیلتراسیون فرمالدئیدها: 200 مترمکعب در ساعت

صدای تولیدی:65 -34

دسی‌بل

سنسور پی‌ام 2.5: دارد

- محیط پوششی: 35-60 متر‌مربع

بازده: 166 متر مربع در ساعت

فیلتراسیون ذرات: 500 مترمکعب در ساعت

فیلتراسیون فرمالدئیدها: 70 مترمکعب در ساعت

صدای تولیدی:69 -34

دسی‌بل

سنسور پی‌ام 2.5: دارد

 

برای مشاهده قیمت و خرید تصفیه هوای شیائومی مدل Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro کلیک کنید.

 

لینک منابع:

منبع اول

منبع دوم

منبع سوم

منبع چهارم

منبع پنجم

 

مشاوره و پشتیبانی