0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
فناوری جدید کنترل لوازم خانگی هوشمند بدون اینترنت و بلوتوث شیائومی

فناوری UWB چیست؟

خفف UWB به فناوری Ultra Wideband (باند فوق العاده گسترده، در ترجمه آزاد) اشاره دارد که امواج الکترومغناطیسی مانند Bluetooth و Wi-Fi را ساطع می کند، اما با فرکانس بالاتر کار می کند. با توجه به این ویژگی اجازه می دهد تا انتقال داده بسیار سریعتر و با ظرفیت بیشتر انجام شود، که به مکان یابی و ارتباط دقیقتر دستگاه کمک می کند.

این فناوری با شناسایی محل دقیق دستگاههایی که گیرنده های UWB دارند، امواج الکترومغناطیسی را قادر می سازد تا محیط را در آنِ واحد تشخیص دهند. هنگامی که اتصال برقرار شد، پایدار باقی می ماند و امکان برقراری ارتباط با زمان پاسخ کمتر را فراهم می کند.


از آنجا که سنسور با پهنای باند بسیار بالا (500 مگاهرتز) کار می کند، با دستگاه های دیگر که از فرکانس رادیویی نیز استفاده می کنند تداخل ایجاد نمی کند.

 

در این فناوری معرفی شده توسط شیائومی، برای انتقال داده ها از امواج رادیویی با پهنای باند زیاد استفاده می‌شود که دارای برد کوتاهی هستند. و پهنای باند مورد استفاده در این سیستم ها از 500 مگاهرتز شروع می‌شود. این پهنای باند در نمایشگرهای بی‌سیم ، روترها و حتی پرینترهای جیبی قابل حمل مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ تداخلی با سایر امواج ارتباطاتی ایجاد نمی‌کند.

فناوریجدید UWB شیائومی ، در چینن پهنای باندی ، برای دریافت اطلاعات مکانی استفاده می شود. و عملکردی شبیه به GPS داخلی دارد که می‌تواند موقعیت مکانی دستگاه های هوشمند را نسبت به سایر دستگاه ‌ها نیز تعیین کند . این ویژگی به راحتی می‌توان برای کنترل دستگاه از طریق گوشی هوشمند مورد استفاده کرد.

پهنای باند و ویژگی‌های امواج رادیویی فناوری جدید شیائومی UWB باعث شده که برای ایجاد ارتباط با سایر دستگاه‌های هوشمند به گزینه خوبی تبدیل می شود. به راحتی میتوانید با گوشی هوشمند جهت موقعیت مکانی لوازم خانگی هوشمند استفاده کنید و از راه دور بدون نیاز به اتصال اینترنت و حتی بلوتوث، دستگاه را کنترل کند.

این ارتباط جدید شیائومی نیاز به استفاده از آنتن و تجهیزاتی دارد که باید از این فناوری پشتیبانی می‌کنند. احتمالا این فناوری کاربردی جدید شیائومی در گوشی‌های هوشمند آینده این شرکت و طیف گسترده‌ای از لوازم خانگی هوشمند به کار برده می شود.

 

مشاوره و پشتیبانی